Of’ta Taksi Durağı Kaldırıldı

Yazar: - 24 Eylül 2013 Kategori: Haber
DSCF0057-001

İlçe merkezinde  yaklaşık 30 yıldır hizmet veren Bulvar taksi, belediyenin durakları resmileştirmesi  ve plakaları ihale ile satması sonucu gayri resmi duruma düştüğü gerekçesi ile polis ,zabıta kontrolü ile kaldırıldı.

Of ilçesinde Bulvar taksi durağı, sahipleri tarafından kaldırılmayınca polis kontrolünde belediye ekiplerince kaldırıldı.

Durak kurucusu olan Köksal Saral, Belediyeden kiraladıkları bu yerde kira karşılığı durak işlettiklerini belirterek :” Yaklaşık 30 yıldır burada taksicilik yapıyoruz. Of Belediyesinin taksi plakası ihalesini mahkemeye verdik. Bizler belediyeden mahkemenin sonuçlanmasına kadar süre istemiştik. Ancak bizleri dinleyen olmadı” dedi.

Bulvar taksi olarak, 15 kişi ile yıllardır Oflular’a hizmet verdiklerini de söyleyen Saral, Yasal sürecin sürdüğünü, mahkemenin vereceği karar doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi.

“Zor kaldırım” işlemi sırasında durak sahiplerinin Avukatı da olay mahallinde hazır bulunarak, durağın kaldırılma işlemini kayıt altına aldı.

İlçede 100 Resmi Taksi Plakası Verildi

Of Belediyesi yetkilileri ise, ilçenin 6 merkezinde 120 plakalık ihale açtıklarını belirterek :” Taksicilerimiz bu ihaleye girerek resmi taksi plakalarını aldılar. Bu durak ise gayri resmi duruma düştü.

Burada hizmet etmesi plaka verilen insanlara haksızlık yapmak olurdu. Biz de kendilerine durağın kaldırılması konusundaki gerekli yazı ve duyuruları gönderdik. Sonuç çıkmayınca bu uygulamayı yapmak zorunda kaldık” dediler.

Haber: Halil Bayram

DSCF0043-001 DSCF0050-001 DSCF0056-001 DSCF0059-001

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın