Şehit Aileleri Derneğinden Vali Öz’e Ziyaret

Yazar: - 24 Eylül 2013 Kategori: Haber
DSC_1383

Sizler Bize Şehitlerimizin Emanetisiniz

Şehit Aileleri Derneği Trabzon Şube Başkanı İsmail Karaca ve dernek yönetim kurulu üyeleri Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ü ziyaret etti.

Devletimiz Şehit Ailelerimize Yönelik Önemli İmkânları Hayata Geçiriyor

Ziyarette bir konuşma yapan Vali Öz, “Devlet imkânları ölçüsünde maddi, istihdam ve sosyal haklar olarak şehit ailelerimize belli imkânlar verdi. Görev şehitleri konusunda biraz sıkıntı vardı. O ayrım çok hassastı. O konuda meclisimiz ve hükümet güzel bir adım atarak onların da belli ölçüde mağduriyetlerini gidermiş oldu. İkinci istihdam paketiyle de geçmişte yaşanan bazı sıkıntıların telafisi yoluna gidildi” dedi.

Şehit ailelerinin dernek çatısı altında toplanmalarının çok önemli olduğunu ifade eden Vali Öz, “Dernek çatısı altında bir araya gelip acıların paylaşılmasıyla kaderin bize yüklediği bu yükü beraberce taşıyacağız. 1071′de Anadolu’nun kapılarını bize açan Malazgirt’ten bu yana bizim bu topraklarda olmamızdan rahatsız olan güçler var. İçeriden ve dışarıdan bizimle mücadele ediyorlar. Bu memleketin evlatları bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatanı ve milleti için kahramanca mücadele edecektir. İçerde ve dışarıda bu mücadeleyi hep birlikte verdik, vereceğiz. Sizler bize şehitlerimizin emanetisiniz. Bunun karşılığı hiçbir bedelle ödenmez. Bu uğurda can veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Karaca da, derneği faaliyetleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Öz’e bilgi verdi.

DSC_1378 DSC_1384

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın