“Türkiye, Artık Bütün Dünyada Kabul Görmektedir”

Yazar: - 28 Eylül 2013 Kategori: Haber
SEL_2985 (2)

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’nin artık bütün dünyada kabul gördüğünü belirterek, “Bugün Birleşmiş Milletler ‘in beş daimi üyesinin pozisyonu tartışılır duruma gelmiştir. Bunun ilk tetikleyicisi Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı, bizim liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bugün bütün dünya devletleri, Brezilya’nın Başbakanı, Almanya’nın Başbakanı bunu tartışır durumdadır” dedi.

 

Bakan Bayraktar, Feshane Uluslararası Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Trabzon İl Tanıtım Günleri ve Trabzon’un Fethi Etkinliğinin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Bakan Bayraktar, Trabzonluların esas özelliklerinden birinin, Trabzon’dan daha fazla vatanının her karışını sevmeleri olduğunu dile getirerek, “Bize Her Yer Trabzon söyleminin, Trabzon’a adeta bir patent olmasının altında bu yatmaktadır. Bütün Türkiye’yi biz Trabzon gibi görürüz” ifadelerini kullandı. Trabzon’un önemli bir şehir olduğuna dikkati çeken Bakan Bayraktar, Trabzon’un vatanperverlik, üretkenlik gibi özellikler açısından kodlarının sağlam olduğunu vurguladı.

 

Bakan Bayraktar, “Trabzon, bunu Birinci Cihan Harbi’nde, İstiklal Harbi’nde çok net bir şekilde göstermiştir. Bugün de inşallah Trabzon tüm Türkiye’deki çalışmalarıyla bunu gösterecektir” dedi.

 

Trabzonlu olarak Trabzon özelinde siyaset yapmayacaklarını aktaran Bakan Bayraktar, Trabzon’un gelişmesi, kalkınması, ülkeye daha fazla yarar sağlaması için neler gerçekleştirilebileceğinin hesabını yapacaklarını belirtti.

 

Bakan Bayraktar, Trabzonlu bir üst düzey yöneticinin siyaset yaparken, Trabzon’un derneklerinden, basınından, halkından destek gördüğünü, bunun da kendilerini yüreklendirdiğini söyleyerek, Trabzon’da son yıllarda gelişmenin ivmesinin arttığını, bunun daha da artacağını kaydetti.

 

Trabzon’da bir AB şehri, bir cazibe merkezi olma, Türkiye’de hatta dünyada bir marka şehir olma yolunda önemli adımların atıldığını anlatan Bakan Bayraktar, “Bizi takip etmeye devam edin. Bu Dernekler Federasyonumuz da bizim için önemli bir yol haritası olacaktır, güzel bir arkadaşlık yapacağız. Bu bakımdan bu etkinlikle Trabzon’un fethinin bir arada olması ve 18 ilçenin bu etkinliğe katılmasından dolayı kendilerini de tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

“İnşallah Türkiye Kalkındıkça, Geliştikçe Dünya Da Daha Çok Huzur Bulacak”

 

Bakan Bayraktar, Türkiye’nin şu anda kardeşliğe ve birliğe ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, yaklaşık 11 yıldır Türkiye’de istikrar olduğunu kaydetti. Çeşitli etkenler nedeniyle Türkiye’nin kalkınmasının ve gelişmesinin diğer ülkelere göre daha fazla çalışma gerektirdiğine işaret eden Bakan Bayraktar, şöyle devam etti: “Bunu Allah’ın izniyle yakaladık. Bugün tüm dünyada, 200′e yakın dünya devleti içerisinde Türkiye’nin itibarı artmıştır. Türkiye, artık bütün dünyada kabul görmektedir. Bugün Birleşmiş Milletler ‘in beş daimi üyesinin pozisyonu tartışılır duruma gelmiştir. Bunun ilk tetikleyicisi Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı, bizim liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bugün bütün dünya devletleri, Brezilya’nın Başbakanı, Almanya’nın Başbakanı bunu tartışır durumdadır. Artık bunun daha geniş kapsamlı, gerçekten dünyanın 7 milyar nüfusunu kapsayıcı bir tarzda yeni bir yönetişimin olması gerektiğini vurgulamaktadırlar. İnşallah Türkiye kalkındıkça, geliştikçe dünya da daha çok huzur bulacak. Bugün dünyada sadece 1,5 milyarlık İslam alemi değil, dünyadaki tüm garip, guruba, ezilen toplumlar gözünü Türkiye’ye dikmiş, ‘Türkiye gerçekten ana aktör durumuna gelsin de mazlum milletlerin haklarını savunsun’ diye bize dua ediyor ve bekliyor. İnşallah bunu da hep birlikte sağlayacağız.”

 

Bakan Bayraktar, daha sonra beraberindekilerle kurdele keserek açılışını yaptığı etkinlikte yer alan stantları gezdi, horon ekibine eşlik etti.

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın