Meclis Belediyelere Göz Koydu!

Yazar: - 01 Ekim 2013 Kategori: Haber
il genel ..

Trabzon İl Genel Meclisi Üyeleri Belediye Başkanlığı İle Büyükşehir Meclis Üyeliği İçin Start Verdi..

Trabzon il genel meclisinin 50 üyesinin 45’i partilerinin belediye başkan aday adayı ya da büyükşehir meclis üyeliğine aday olmaya karar verdi. Mart ayında kapısına kilit vurulacak olan il genel meclisinin üyeleri siyasete ısınınca, belediyelerin seçimle iş başına gelecek koltuklarına göz koydu.

Meclisin Belediye başkan aday adayları

  • Haydar Revi(Ortahisar Ak Parti)
  • Halil Kul(Çarbışabı MHP)
  • Dursun Yüksel (Of Ak Parti)
  • İrfan Çelik(Akçaabat AK Parti)
  • Selahattin Çebi(Araklı Ak Parti)
  • Muhammet Balta (Vakfıkebir Ak Parti)
  • Salih Yavuz(Yomra Ak Parti)
  • Aslan Dilaver(Sürmene Ak Parti)
  • Mehmet Aydın(Köprübaşı Ak Parti)
  • Harun Demirci( Beşikdüzü Ak Parti)

Trabzon il genel meclisinin 50 meclis üyesinin 45’inin yerel seçimlerde partilerinden belediye başkan aday adayı ya da büyükşehir belediye meclis üyeliğine aday olduğu ortaya çıktı.

Mart ayındaki yerel seçim ile kapanacak olan il özel idaresi ve meclisin özellikle il genel meclisindeki seçilmiş üyeleri partilerinden daha çok büyükşehir meclis üyeliğine aday olmaları da dikkat çekti.

REVİ’DEN O AÇIKLAMA GELDİ

Meclis başkanı Haydar Revi, meclis üyesi arkadaşlarının partilerinin yerel seçimlerde aday adayı olmaları konusunda çok doğal ve yasal hakları olduğunu belirterek “İl genel meclisindeki deneyimlerini arkadaşlarımız partilerinin saflarında belediye kulvarında değerlendirmek istiyor. Bundan kimse gocunmasın aksine sevinsin” dedi.

KİM NEREYE ADAY

İl Genel Meclisi üyesi olup adı İlçelerinde belediye başkan aday adaylığına geçen isimler partilerinde etkili isimler olarak göze batıyor.

Belediye Başkan aday adayı olmayı düşünen il genel meclisi üyeleri şunlar;

Haydar Revi(Ortahisar Ak Parti),Halil Kul(Çarbışabı MHP),Dursun Yüksel (Of Ak Parti),İrfan Çelik(Akçaabat AK Parti),Selahattin Çebi(Araklı Ak Parti),Muhammet Balta (Vakfıkebir Ak Parti),Salih Yavuz(Yomra Ak Parti),Aslan Dilaver(Sürmene Ak Parti),Mehmet Aydın(Köprübaşı Ak Parti), Harun Demirci (Beşikdüzü Ak Parti)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ ADAYLIĞINDA DA YIĞILMA VAR

Trabzon il genel meclisinden büyükşehir belediye meclis üyeliğine aday adayı olacakların da sayısı bir hayli fazla.

Mecliste, büyükşehir belediye meclis üyeliği için ilçelerinden aday adayı olacaklar da şunlar

Arzu Yalçınalp (Ortahisar’dan AK Parti), Mehmet Çoban(Ortahisar’dan CHP),Kamuran Akpınar(Düzköy’den AK Parti), A.Refik Alp, Hasan Tonya( Tonya’dan AK Parti), Zeki Çin( Araklı’dan Ak Parti), Haydar Gürsoy(Araklı’dan SP’si), Uğur Aydın(Köprübaşı’ndan Ak Parti), Halim Kaya(Of’tan Ak Parti), Mustafa Hacıabdullahoğlu( Çaykara’dan Ak Parti), Emir Zurnacı(Akçaabat Ak Parti)

BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE DE ADAY VAR

Trabzon il genel meclisinde üye olup, ilçelerinin belediye meclis üyeliğine de aday adayı olanlar da bulunuyor. Bu isimlerde şunlar;

Yüksel Coşkun(Ak Parti Dernekpazarı ilçesi), Erol Nural( Ak Parti Hayrat ilçesi) Selahattin Genç(Ak Parti Sürmene ilçesi), Yahya Tilki, Salih Ergün (Ak Parti Araklı ilçesi), Mustafa Eyüpoğlu(Ak Parti Akçaabat)Ahmet Çapoğlu(AK Parti Of)

ŞANSLARI NE?

Meclis üyelerinin özellikle Ak Parti’de yığılma olan aday adaylığı ile ilgili olarak listede yer bulma şansları konusu ise en çok merak edilen soruların başında. Meclis Başkanı Haydar Revi bu konuda da şunları söyledi “Aday adaylığı düşünen arkadaşlarımızın hem tabanda hem de parti dinamiklerinde sevildiğini biliyorum”

 

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın