Hizmet Alan Kişiler Olmazsa, Biz De Olmayız

Yazar: - 04 Ekim 2013 Kategori: Haber
DSC_2130

Memur-Sen Trabzon Şube Başkanı Mehmet Kaya ve yönetim kurulu üyeleri Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Vali Öz, son dönemlerde memurlara yönelik önemli düzenlemelerin yapıldığına işaret ederek, yapılmakta olan tüm çalışmaların vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya yönelik olduğunu söyledi. Vali Öz konuşmasında, “Kamu kurumlarının fiziki yapıları iyi olmalı ki vatandaşa daha rahat ve güzel ortamlarda hizmet etme imkanı sunabilelim. Ancak hizmet alanlara empati ile yanaşmalıyız ve biz kendimiz nasıl hizmet almak istiyorsak karşımızdakine de aynı şekilde davranmalıyız. Unutmamalıyız ki, hizmet alan kişiler olmasa biz de buralarda olamayız. Bizim varlık nedenimiz onlar. Dolayısıyla görev yaptığımız birimlerimizde sorumluluk içinde hareket edersek o zaman daha güzel işleri yapmış oluruz” dedi.

Türkiye’de son yollarda temel hak ve demokrasi alanında önemli mesafeler alındığını ifade eden Vali Öz, “Yapılan düzenlemeler insanların hizmete daha kolay bir şekilde erişmesini sağlamak içindir. Devletimiz vatandaşın rahatı ve huzuru için önemli çalışmalar yapmaktadır. Hep birlikte bu çalışmaları daha da güzelleştirmenin gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu. Memur-Sen Şube Başkanı Kaya da, sendikanın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında Vali Öz’e bilgiler aktardı.

DSC_2132 DSC_2138

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın