DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜNDE VALİ’DEN ANLAMLI ÇAĞRI

Yazar: - 07 Ekim 2013 Kategori: Haber
IMG_6445

 Zamanımızı Güzel Değerlendirelim, Sağlık İçin Yürüyelim

Toplumda düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amacıyla her yıl 3-4 Ekim tarihleri arasında yapılan ‘Dünya Yürüyüş Günü’ etkinlikleri kapsamında Trabzon’da bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi  Gümrükçüoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Halk Sağlığı Müdürü Köksal Hamzaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı, İl Müftüsü Keramettin Demir ile çok sayıda vatandaş saat 09.00′da Ayasofya Kavşağı ile Beşirli arası sahil yürüyüş yolunda yürüyüş gerçekleştirdi.

 TRABZON’UN SPOR ALTYAPISI KONUSUNDA CİDDİ AVANTAJLARI VAR

Vali Abdil Celil Öz, “Bugün anlamlı bir gün. Spor altyapısı konusunda Trabzon’un ciddi avantajları var. Böyle bir güzel yürüyüş yolu Türkiye’de çok enderdir. Bir yanda deniz bir yanda doğal güzellik ve güzel bir yürüyüş parkuru var. Bunun yanında açık-kapalı güzel tesislerimiz var. Tüm Trabzonlu vatandaşlarımızı bu tesislerimizden yararlanarak sağlıklı kalmaya davet ediyoruz. Yürüyelim ve sağlıklı kalalım, zamanımızı güzel değerlendirelim” dedi.

 SAĞLIKLI YOLDA YÜRÜYELİM

Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, “Sağlıklı yaşam için dünya sağlık örgütü günde 5 km yürürseniz bütün kalp hastalıklarından yüzde 40 oranında korunursunuz diyor. Bu kadar önemli bir koruma sağlayan hiçbir etkinlik yok. Dünyada bu konuya gönül veren sağlıkçılarımızı tebrik ediyoruz. Trabzon’daki tüm vatandaşlarımızı bu 5 bin 625 metrelik yolda yürümeye davet ediyoruz. Sağlıklı yolda buluşalım” dedi.

Halk Sağlığı Müdürü Köksal Hamzaoğlu ise vatandaşlara düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amacıyla 3-4 Akim tarihleri arasında kutlanan ‘Dünya Yürüyüş Günü’ etkinlikleri kapsamında Trabzon’da da bir dizi organizasyon yapılacağını kaydetti.

IMG_6438 IMG_6446 IMG_6461

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın