Trabzon, Spor Kenti Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

Yazar: - 07 Ekim 2013 Kategori: Haber
IMG_6501

Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Kapanış Töreni ASKF Haluk Ulusoy Tesislerinde Yapıldı

Her yıl 30 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında kutlanan amatör spor haftası etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğin kapanış töreninde değişik spor etkinliklerinde dereceye girenlere ödülleri verildi.

            TÜRKİYE’NİN BİRKAÇ VİLAYETİNDE OLAN SPOR TESİSLERİ İLİMİZDE DE VAR

Ödül töreninden önce bir konuşma yapan Vali Öz, “Trabzon’un adına, şanına yakışır bir program oldu. Trabzon son yıllarda almış olduğu kamu yatırımları ve yılların getirdiği birikimler ile bir spor kenti olma konusunda önemli adımlar atıyor. Bugün Türkiye’nin sadece birkaç vilayetinde bulunan spor tesislerimiz bizim ilimizde de var. Çok mutluyuz ancak bu tesislerimizi daha etkin kullanmalıyız. Trabzon’da futbolun yanında diğer spor dallarında da önemli sporcularımız var. İyi bir spor altyapımız var. Son yıllarda diğer spor dallarında özellikle okul sporlarında ülke çapında şampiyonluklar ve dereceler gelmeye başladı. Biz farklı alanlarda sporcular yetiştirmek istiyoruz. İşte bu sporcularımızın yetişeceği ocak amatör kulüplerimizin altyapısından gelecektir. Amatör kulüplerimizi sadece futbol alanlarında değil, diğer spor dallarında da faaliyet göstermeleri konusunda hep birlikte teşvik edeceğiz. Trabzon’da futbol ön plana çıkıyor ama diğer spor dallarında da başarılı gençlerimiz var. Onları bulup bu alanlara yönlendirmeliyiz.

            TRABZON BİRLİKTELİĞİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIMDIR

Bu hafta amatör spor haftası olarak kutlanıyor ancak bunun bir haftayla sınırlı kalmasını istemiyoruz, bu faaliyetlerin tüm yıla yayılmasını istiyoruz. Burada siyasi partilerimizin il ve ilçe temsilcileri ile Trabzonspor camiasından yetişenler güzel bir organizasyon yaptılar. Bu Trabzon için güzelliktir. Trabzon’un birlik ve beraberliği için önemli bir adımdır. Sporun dostluk ve kardeşlik olduğunun göstergesidir” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın, “Amatör olmadan profesyonel olunmuyor. Amatörün önemini ön plana çıkarma noktasında bu tür organizasyonlar çok önemli. Trabzon’da futbol ön plana çıkıyor ama amatör spor deyince de salon sporları öne çıkmaktadır. Bu alanlarda kendini ispatlamış başarılı sporcularımızın yetişmesi bizleri mutlu etmektedir” dedi.

            AMATÖRÜ SPORUN GÜNDEMİNE TAŞIMALIYIZ

ASKF Başkanı Cahit Erdem, “Bu hafta amatör haftası olarak başladı. Futbolun dışındaki müsabakalarla da gönül gönüle hep birlikte olduk. Burada bir organizasyon düzenledik. İstedik ki siyasi partilerimizin il başkanları ve teşkilatları gönül gönüle bir maç yapsın. Amatörü sporun gündemine taşımamız lazım. Bu yılda güzel şeyler yaptık, bundan sonrada yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan ödül töreninde Vali Öz, amatör spora hizmet etmiş, ömrünü spora adamış olan Nihat Usta’ya ödülünü verdi. Vali ayrıca çeşitli branşlarda şampiyona elde eden sporculara da ödüllerini takdim etti. Program siyasi parti temsilcileri ile Trabzonspor camiasından yetişenler arasında gerçekleştirilen futbol müsabakası ile sona erdi.

IMG_6584 IMG_6519 IMG_6547 IMG_6568 IMG_6574 IMG_6578 IMG_6581

 

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın