Başkan Terzioğlu’ndan Of’a Okul Müjdesi

Yazar: - 15 Ekim 2013 Kategori: Haber
IMG_3071

Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu partide yaptığı basın açıklamasında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından Of’a bir Lise yapılacağının müjdesini verdi.

Parti binasından basın mensupları ile bir araya gelen İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, “Sayın Bakanımızın eğitime verdiği katkı ve desteği hepimiz yakinen biliyoruz. Gerek Teknoloji Fakültemize, gerek Ulusoy lisemize, ve gerekse diğer okullarımıza verdiği katkılarla Of Halkının takdirini toplayan bakanımız, şimdi de Of’umuza yeni bir lise kazandıracak. Of Belediye Başkanımız Murat Saral’ın çok özel gayretleriyle dolgusu tamamlanan İrfanlı Mahallesi Sahil Dolgu alanımıza yapılması planlanan 36 derslikli Meslek Lisesi’nin yapımını sayın bakanımız üstlenmiş durumda. Yöresel mimariye uygun olarak hazırlanan proje bizleri şimdiden heyecanlandırdı. İnşallah kısa sürede yapımı tamamlanacak olan Lise, Milli Eğitim Bakanlığına devredilecek.  Daha önce Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından bu alanda Kapalı Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi yapılması için projeler hazırlanmıştı. İnşallah kısa sürede tamamlanacak olan bu projelerle birlikte İrfanlı Mahallesi Sahili Of’un parlayan yüzü olacak. Of, Ak Parti iktidarında hizmetlerini kesintisiz olarak almaya devam ediyor. Sayın Bakanımızın da önderliğinde tüm Trabzon’umuzun olduğu gibi Of’umuz da yatırıma doyuyor” dedi.

İrfanlı Mahallesi’ne Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 derslikli bir ilkokul yapılacağını da belirten Terzioğlu; “Ulusoy Lisemizin arka kısmında bulunan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 24 derslikli ilkokulumuzun temelini de çok kısa bir süre içerisinde atacağız. Kısa bir süre önce Sayın Bakanımızın özel girişimleri sonucu Taşhan Lisemizin yapısı değiştirilerek Sağlık Meslek Lisesi’ne dönüştürülmüştü.  Yine Taşhanpazarı’nda bulunan Gürpınar İlme Hizmet Vakfı’nın binası İmam Hatip Orta Okulu olarak eğitim vermeye başladı. Of’umuz bir eğitim şehri olma yolunda hızla ilerliyor. Bu çalışmalarda bizlere her türlü desteği veren Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’a çok teşekkür ediyoruz. Yine Trabzonlu hemşerimiz olan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’a ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’ya da ilçemize verdikleri önem ve yaptıkları değerli yatırımlar için şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın