ÇAYKUR, ALMANYA’DA DİDİ’Yİ TANITTI

Yazar: - 18 Ekim 2013 Kategori: Haber
IMG_6543

Çaykur, dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Anuga’da, ihracat çalışmalarına başladığı didi soğuk çayını görücüye çıkardı…

 

Uluslararası gıda fuarlarına katılarak, ‘Türkiye’nin Çayı’nı dünyaya tanıtmaya devam eden Çaykur, son olarak Anuga 2013 Gıda Fuarı’na katıldı. Almanya’da düzenlenen, dünyanın en büyük ticari fuarlarından biri olan Anuga’da yer alan Çaykur, organik çaylarının yanı sıra ihracat çalışmalarına başladığı didi’yi de katılımcıların beğenisine sundu.

 

Fuarda didi’nin katılımcılar tarafından büyük ilgiyle karşılandığını vurgulayan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, “Yurtiçinden olduğu kadar yurtdışından da soğuk çayımıza ciddi talep var. Almanya’da bunu çok net gördük. didi’nin ihracatına çalışmalarına başladık. Yakın bir zamanda yurtdışına ihracımız da başlayacak” dedi. didi’nin Türkiye’de çok sevildiğini ve bugüne kadar yaklaşık 58 milyon adetlik satış hacmine ulaştıklarını aktaran Sütlüoğlu, bayram öncesinde 2,5 litre didi’yi tüketicilerin beğenisine sunduklarını ifade etti. İmdat Sütlüoğlu ayrıca şu anda didi’nin limon, şeftali ve bergamotlusunun üretildiğini, ilerleyen günlerde ise farklı çeşitleri de tüketicilerin beğenisine sunulacağını söyledi.

 

Sırada Ukrayna ‘I. Türk Ürünleri Fuarı’ var

23-26 Ekim tarihlerinde arasında Ukrayna ‘1. Türk Ürünleri’ fuarına katılacak olan Çaykur, ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın