Çaykur Mağrip’te

Yazar: - 20 Kasım 2013 Kategori: Haber
çaykur

Çaykur  Casablanca’ya yeşil çayıyla girdi

Çaykur kısa adı İEC olan İnternational Exhibitions & Conferences tarafından organize edilen ve Fas’ın Casablanca şehrinde düzenlenen MAFEX 2013 fuarında ürünlerini ziyaretçilerin damak tadına sundu.

Kasım ayının ilk haftasında düzenlenen fuara Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu bizzat katılarak, Çaykur standında tadımda bulunan ziyaretçilerin Türk Çayı hakkındaki görüş, öneri ve eleştirilerini dinledi.  Fas’ın genelinde yeşil çay tüketildiğini belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu; “Fas genelinde çoğunlukla yeşil çay tüketilmekle beraber siyah çay içiminin de günden güne arttığı gözleniyor. Yeşil ve siyah çayımızı tadan ziyaretçiler çaylarımızı beğendiklerini ifade ettiler. Özellikle yeşil çayımız damak tatlarına uygun. Fuar süresince birkaç firma ile olumlu görüşmeler yaptık ve görüşmelerimiz devam ediyor. “

Casablanka Fahri Konsolosu ile görüş alışverişinde bulunduklarını söyleyen Genel Müdür Sütlüoğlu; “Fahri konsolosumuza bize gösterdiği ilgi, alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Kendisine yeşil çayımız, siyah çayımız ve organik çaylarımız hakkında bilgi verdik. Kendisi aynı zamanda Fas’ın Yeşil çay ithalatçısı ve satıcısı,  Organik Yeşil çayımızın bu pazarda ilgi göreceğini ifade etmiştir. Kendisiyle görüşmelerimiz devam edecek.”

Öte yandan Çaykur’un yeşil ve siyah çaylarının Fas pazarında satılması için birden çok firmanın talip olduğunu ve ihracat konusunda görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın