Of’lu Amatör Sınamacılar Türkiye Gündeminde

Yazar: - 12 Ocak 2014 Kategori: Haber
1546277_550662778344973_689621550_n

Of ilçesi esnaflarından oluşan 15 kişilik amatör bir ekip oynadıkları  61.Böge adını taşıyan sinema filimi izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Şemsettin Öztürk

Trabzon’un Of ilçesinde Esnafından oluşan Amatör bir ekiple yola çıkan Müzik Market İşletmecisi Yönetmen Cuma Uğurlu, Of’un ilk sinema filmi 61.Bölge adını taşıyan filimin çekimlerini izleyen vatandaşlardan büyük beğeni topladı.

Dönerci, Kasap , Güvenlikici , Emekli, İnşaat Ustası gibi amatör 15 kişilik bir ekiple  Müzik Market İşletmecisi  Yönetmen Cuma  Of’un ilk sinema filmi olan 61.Bölge adını taşıyarak çektikleri Öldürülen bir babanın oğlunu  sinema filmiyle canlandırılması  profesyonel  sınamacılara taş çıkartacak şekilde değerlendirmesi sevindirici oldu.

Böyle bir filmi çektikleri ve beğeni toplamasına sevindiklerini söyleyen Müzik Market İşletmecisi yönetmen Cuma Uğurlu, yazdığım senaryoyu filme çevirmek için Of’ta çeşitli işlerde ekmeklerini kazanan 15 kişilik amatör bir ekip kurdum. Hafta sonları ve işlerinden arta kalan zamanlarında bir araya gelen ekip, Of’un ilk sinema filmi için profesyonel oyunculara taş çıkartacak bir performans sergiliyorlar. Of’un ilçemizin çeşitli yöreleri, cadde ve sokaklarında yaptığımız çekimler, Of halkı tarafından ve bir çok film yönetmeni büyüklerimiz ve profesyonel  oyuncularımız tarafından beğeni kazanması hem bizi hem de amatör oyuncularımızı çok mutlu ettiğini,söyledi.

Yönetmen Cuma Uğurlu, “Farklı projelerim vardı. Çok sayıda klip çektim. TV’lerdeki yapmacık Karadeniz dizilerini görünce orijinal bir Karadeniz dizisi çekmek istedim. Ama dizinin daha zor olduğunu düşünerek ilk etapta bir sinema filmi çekmenin daha uygun olacağını düşündüm. Birkaç arkadaşla bir araya geldik. Sonra ortaya bu ekip çıktı” dedi.

Haber/Foto: Şemsettin Öztürk

994090_553956841348900_1109845250_n

İşleri nedeniyle ancak Pazar günler buluşabildiklerini belirten Uğurlu, “90 dakikalık bir film planladık. Günde 5-10 dakikalık ham görüntü ancak çekebiliyoruz. Arkadaşlarımız tamamen amatör olmasına rağmen rollerini çok iyi oynuyorlar. Çekimlerimiz oldukça keyifli geçiyor. İnşallah film tamamlandığında Of’umuza güzel bir eser sunmuş olacağız” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın