SAADET HAYRAT ADAYINI AÇIKLADI

Yazar: - 14 Ocak 2014 Kategori: Haber
sp

Saadet Partisi Hayrat İlçe Başkanlığı, Belediye Başkan Adayını ilçe teşkilatından gerçekleştirdiği aday tanıtım programıyla basına tanıttı.

Trabzon genelinde adaylarını tek tek açıklayan Saadet Partisi, Hayrat İlçesinde de Belediye Başkan adayını geniş katılım ile gerçekleştirilen toplantıyla açıkladı.

Aday tanıtım programının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ömer Çelebi, belirledikleri Belediye Başkan adayı ile birlikte azimle çalışıp Hayrat İlçesine Milli Görüş Belediyeciliğini getireceklerini ifade etti.

YAŞANILABİLİR HAYRAT İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

İlçe Başkanının konuşmasından sonra söz alan Saadet Partisi Trabzon İl Teşkilatı Aday Belirleme Komisyon Başkanı İbrahim Öner, Milli Görüş mensupları olarak Hayrat ilçesi ve tüm Türkiye’nin yaşanılabilir bir yer olması için gayret gösterdiklerini ifade ederek, “Hayrat ilçesinin yaşanılabilir bir Hayrat olması için bütün gücümüzle mücadele etmeliyiz. Sadece bu yetmez Yaşanılabilir bir ülke ve Adil bir dünyayı kurmak için bütün gücümüzle mücadele etmek zorundayız.” dedi.

Ülke gündemi ve son yaşanan operasyon olaylarına da değinen Öner, Müslümanları gerçek gündemlerinden uzaklaştırmak için sürekli suni gündemler oluşturduklarını belirterek, bu suni gündemleri doğru anlayan tek anlayışın Milli Görüş olduğunu iddia etti.

MİLLİ GÖRÜŞ BÜYÜK BİR ZAFERE İMZA ATACAKTIR

Hayrat Belediye Başkan adayını açıklamak için söz alan Saadet Partisi İl Başkan Vekili Dr. Mustafa Yılmaz, mahalli idareler seçimlerinin Milli Görüş iktidarının başlangıcı olduğunu ifade ederek, “Önümüzdeki 30 Mart Yerel Seçimlerinde İnşAllah Milli Görüş büyük bir zafere imza atacaktır. Buna inanıyor ve bunun için bütün gayretimizle mücadele ediyoruz. Bundan dolayı Trabzon ilimizin bütün ilçelerine Milli Görüş’e yaraşır Belediye Başkan Adaylarını tespit edip kamuoyuna açıklıyoruz. Hayrat İlçemize de yıllarca yöneticilik yapmış bir arkadaşımızı Belediye Başkan adayı olarak belirledik.” diyerek adaylarının Behram Yıldız olduğunu ilan etti.

Adaylığının ilan edilmesinden sonra kısa konuşma yapan Saadet Partisi Hayrat Belediye Başkan Adayı Behram Yıldız, Hayrat ilçesinin mevcut durumunun hiç iyi olmadığını ve efsane Milli Görüş Belediyeciliğinden çok uzak olduğunu ifade ederek, 30 Mart yerel seçimlerinde Milli Görüş’ün bayrağını Hayrat ilçesine dikeceklerini belirtti.

Aday tanıtım programının sonunda Hayrat İlçe Teşkilatı önünde topluca bir fotoğraf çekilerek program son buldu.

Behram Yıldız kimdir:

1953 yılında Trabzon’un Hayrat İlçesi Yarlı köyünde doğdu. İlkokulu Yarlı köyünde okuduktan sonra ortaokul ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladı. Yıldız, Çalışma Bakanlığı bünyesinde Samsun ve Diyarbakır’da görev yaptı. Bu görevlerinden sonra Çaykur Hayrat Fabrikasında göreve başladı. 2003 yılında Çaykur’dan emekli olan Yıldız, Özçay Tarım Kooperatifinde 2012 yılına kadar Denetleme Başkanlığı yaptı. Şuanda Türkiye Tarım Kooperatifleri Birliği Doğu Karadeniz Bölge Temsilciliği görevini yürütmektedir.

Yıldız evli ve 6 çocuk babasıdır.

Haber/Foto: Fahri Hacıcaferoğlu

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın