Sağlık Yatırımları Konusunda Önemli Değişim ve Gelişim Yaşıyor

Yazar: - 24 Şubat 2014 Kategori: Haber
004

9’u Sağlık Bakanlığı ve 2’si İl Özel İdaresi olmak üzere Trabzon’a hibe edilen toplam 11 yeni ambulansın dağıtım töreni gerçekleştirildi. Maliyetleri yaklaşık 2,5 milyon TL’yi bulan 11 adet ambulansın teslim töreninde bir konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon’da sağlık alanında çok güzel gelişmelerin olduğunu kaydederek “Trabzon doğusundan batısına sağlık yatırımları konusunda bütün Türkiye ile birlikte önemli değişim dönüşüm ve gelişim yaşıyor. Bu yatırımlarda hayırsever işadamlarımızın da katkıları var. Türkiye’de ve Trabzon’da bu alanda yapılacak işlerin sonu yok. Yapılan her yatırım Türkiye’nin sağlık hizmeti alanında yeni bir çağa atladığını gösteriyor.

Sağlık hizmetleri devletin en temel ve vatandaş memnuniyetinin en hızlı hissedildiği hizmetlerdendir. Son 10 yıldır bu devletin, bu hükümetin yüzünü ağartan en önemli hizmetlerden birisidir. Artık sadece ambulans araçlarımız yok. Ambulans helikopterlerimiz ve ambulans uçaklarımız da var. Bu yatırımlar ülkemizin hızlı bir şekilde geliştiğinin göstergesidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  ” diye konuştu.

Müsteşar Nihat Tosun ise, “Bugün burada mevcut ambulanslarımıza 11 tane daha ambulans eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız burada sağlık hizmetlerinde verimliliği, sürati ve hızlılığı arttırabilmek ve vatandaşa erişimi kolaylaştırabilmektir. Bu ambulanslarla ilimizde 32 olan ambulans sayısı 43’e çıktı. 43 araçlık aktif ambulans sistemi çok üs düzey bir sistemdir. Bu ambulanslarımızı ve diğer ekipmanlarımızı hastalarımızın hizmetinde en verimli şekilde kullanacağız. Devletimize Allah zeval vermesin” dedi.

Ambulansları inceleyerek ilgililerden ambulansların teknik özellikleri hakkında bilgi alan Vali Öz ve Müsteşar Tosun beraberindekilerle Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Maçka Ömer Burhanoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde bazı birimlerin açılışını gerçekleştirdi.

Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesinin acil servisi ile eski ameliyathanenin hasta servisine dönüştürülmesiyle yapılan genel hasta servisinin açılış töreninde konuşan Vali Öz, “Sağlık hizmetlerimiz hem kalite hem de nitelik olarak değişiyor ve dönüşüyor. Bunda hem devletimizin hem de hayırseverlerimizin katkıları var. Sağlık altyapısının gelişmesi vatandaşı memnun etmektedir. Trabzon bölgenin ve Türkiye’nin önemli sağlık merkezlerinden birisi olacak. İç ve dış sağlık turizminden mutlaka önemli pay alacaktır” dedi.

Genel hasta servisinin açılmasına katkı veren hayırsever işadamı Aziz Ak’a plaketini sunan Vali Öz, açılışın ardından müsteşar Tosun ve beraberindekilerle hastaneyi gezerek servislerde kalan hastalarla yakından ilgilendi.

Son olarak Maçka Ömer Burhanoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayırsever işadamları iş adamları Turgut Aydın ve Ömer Burhanoğlu tarafından yaptırılan servislerin açılışını yapan Vali ve müsteşar, serviste yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastanenin bölge ve ülkemiz için çok önemli olduğunu ifade eden Vali, hayırsever işadamlarının yaptıkları yatırımların memleketlerine olan bağlılığının göstergesi olduğunu söyledi.

Vali Öz, katkılarından dolayı hayırsever işadamı Ömer Burhanoğlu’na plaket takdim ederken, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun da bir diğer hayırsever işadamı Turgut Aydın’a plaketini sundu.

001003

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın