Of Mısır İçin Kefen Giydi

Yazar: - 11 Nisan 2014 Kategori: Haber
of mısır için kefen giydi

Mısır’da 529 İhvan üyesine idam kararı verilmesiyle ilgili Of’ta AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından protesto ve destek amaçlı imza kampanyası düzenlendi.

Atatürk Bulvarında yapılan eylem programına Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Ak Parti Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu,  Kadın Kolları Başkanı Nurcan Hacıahmetoğlu, Gençlik Kolları ve birçok vatandaş katıldı. Programın sunuculuğunu Kıyıboyu Mahallesi İmamı Mehmet Türkyılmaz yaptı. Mısırdaki darbecilerin 529 kişi için alınan idam kararına tepki için Of’lu vatandaşlardan imza toplandı.Eylem Programının ilk konuşmasını Ak Parti Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu yaptı.Terzioğlu,’’İdam kararını nefretle kınıyoruz.Eyleme katılanlara teşekkür ediyorum’’dedi. Ak Parti Of İlçe teşkilatının organize ettiği programda konuşan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu,’’Zalim Sisi Firavun’un temsilcisi, Zalim Esad Firavun’un kardeşleridir. Onlar dünya devam ettiği müddetçe, adaletin ve  Hakkın galip gelmemesi için ellerinden geleni yapacaklardır. Bizler de inşallah boş durmayacağız ve el ele, gönül gönüle, omuz omuza vererek batıla ve zulme karşı dün nasıl ecdadımız mücadele ettiyse bizlerde öyle çalışacağız ve mücadele edeceğiz.” Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nurcan Hacıahmetoğlu, “Nerde Amerika, nerde twitter’ın engellemesiyle ortalığı ayağa kaldıran ülkeler? Neden bu duruma sessiz kaldılar?. Twitter kadar önemli değil mi 529 kardeşimizin hayatı? ” soruları ile eleştiri yaptı. Kefen giyenlerin eylemleri ardından Kıyıboyu Mahallesi imamı Mehmet Türkyılmaz’ın yaptığı dua ile Mısırdaki idamlar için yapılan eylem son buldu.529 kişinin  idam kararına tepki için açılan imza kampanyasından 529 imza çıkması dikkati çekti.

of mısır için kefen giydi5 of mısır için kefen giydi2 1505280_10152316865269438_8030060522263984986_n of mısır için kefen giydi4 of mısır için kefen giydi3

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın