Of’ta “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi”

Yazar: - 28 Nisan 2014 Kategori: Haber
halk 1

Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde Kadınlar için Mesleki Eğitim Projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından tüm yurtta yürütülen Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri projesinin ikinci basamağı olan ‘Kadın ve Güçlenme’ başlığı altında kadınlar için Mesleki Eğitim Projesi tanıtım toplantısı Of Halk Eğitim Merkezi salonunda yapıldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen kahvaltılı toplantıya kahvaltı öncesi konuşma yapan Of Kaymakamı Eren Arslan, “Eğitimini herhangi bir sebeple tamamlayamamış, eğitimi yarım kalmış kadınların bu projeyle okuyup üniversiteyi dahi bitirenler var. Her yönüyle Kadının kendini toplumda daha güçlü, daha mutlu bir şeyleri başarma duygusunu yaşaması anlamında önemli bir proje inşallah güzel sonuçlar alacağız.” Arslan, Projeye büyük önem verdiklerini belirterek şöyle dedi:” Trabzon İlçelerinde en aktif çalışan ilçeyiz. Önemli kayıtlar aldık. Bu sayının daha da artmasını istiyoruz. Eğitim düzeyi düşük ve ekonomik durumu iyi olmayan kadınları mesleki açık öğretim liselerine yönlendirerek kadın istihdamını üst seviyelere çıkarmak için Of  basınına büyük görevler düştüğünü bu nedenle basın mensubu arkadaşlardan bu konuya hassasiyet göstermelerini ve projenin amaçlarını tüm halkımıza duyurmalarını istiyoruz” dedi.

Kadınlar için Mesleki Eğitim Projesi ile örgün eğitimin dışında kalmış kadınları yeniden eğitim hayatına kazandırarak onlara ikinci bir şans vermek, mesleki eğitimlerinin yanı sıra kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlanıyor. Bu proje ile kadınlar; Kendilerini daha iyi ifade edebilecek, Kalkınma süreçlerine daha fazla katkı ve katılım sağlayacak, İş gücü piyasasının ihtiyacı olan bilgi ve beceriye sahip olacak, Toplumsal yaşama daha fazla dahil olacak, Mesleki, ekonomik ve sosyal yönden daha çok güçlenecek, Diğer kadınlara rol model olacak.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya, Of Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Şahin, Şube Müdürü Adem Gündüz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Dunay ve Basın mensupları katıldı.

IMG_2042 IMG_2050 IMG_2032 IMG_2041 IMG_2037 IMG_2046 IMG_2053 IMG_2051 IMG_2044 IMG_2033 IMG_2052 IMG_2045 IMG_2034 IMG_2036 IMG_2048 IMG_2047

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın