Lösemili Çocuklarla Mutlu Bir Gece

Yazar: - 01 Mayıs 2014 Kategori: Haber
001

Trabzon Umut Ve Savaşım Derneği, KTÜ 3-A Fen Bilimleri ile birlikte Lösemili çocuklar yararına Mahmut Goloğlu Oditoryumunda bir gece düzenlendi.

Başkan Dr. Nimet Baki, “Lösemili çocuklar yararına gerçekleştirdiğimiz bu gecede bizimle olanlara ve katkıda bulunanlara çok teşekkür ederim. Sorunlarla uğraşan derneklere mümkün olduğu kadar katkıda bulunmalı ve onlara elimizi uzatmalıyız ki kendilerini bu uğraşta yalnız hissetmesinler. Bu bağlamda birbirimize destek olmalıyız. Geceye gösterilen ilgi Trabzon halkının yardımlaşma ruhunun kanıtı olduğunu göstermektedir. Daha önceki yıllarda kanser hastalarına yönelik düzenlediğimiz etkinliği bu yıl Fen Bilimleri öğrencilerinin katkılarıyla lösemili çocukları dahil edecek şekilde daha da genişlettik.” dedi. Bu yolda yürümeye devam edeceklerini dile getiren Dr Baki, insanoğlunun hiçbir zaman yarına dair bir bilgisinin olamayacağını dile getirdi.

Gecede bulunmaktan büyük mutluluk duyduğundan bahsederek konuşmasına devam eden Dr. Nimet Baki,: “Her şeyin devlet tarafından yapılmasının beklenilmesi doğru değil. Böyle bir etkinlikle üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk projelerinde ne kadar duyarlı olduklarını göstermeyi amaçladıklarını görmek bizleri mutlu etmektedir. Aynı zamanda bizim de motivasyonumuzu artırmaktadır.” dedi.

İletişim çağı olarak 21. yüzyılın değerlendirilmesine değinen başkan, teknoloji ve iletişimin hızla gelişmesine rağmen insanların giderek yalnızlaştığına dikkat çekti. Konuşmasında, “birbirimize bir tık kadar yakınız ama bir o kadar da uzağız. İntihar olaylarına baktığımızda intihar vakalarının en yüksek olduğu ülkelerin kişi başına düşen milli geliri en yüksek ülkeler olduğu tespit edilmiştir. Örnek olarak İskandinav ülkeleri…” şeklinde bir açıklamada bulunarak insanların bir arada olmasının önemini vurguladı.

Dr. Baki insan psikolojisine değinerek projeye yönelik mutluluğunu şu cümlelerle sarf etti: “Maddi zenginleşme adına insanın ruh alemini ve paylaşmayı ihmal ettiğinizde istediğiniz kadar tüketecek materyale sahip olun bu olumsuz akıbet kaçınılmaz oluyor. Bu davranış ve uygulamalar aslında bizim tarihi köklerimizde, geleneklerimizde var olan uygulamalardır. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ düşüncesinden hareketle yardımın parayla yapılmasının yanında ruhen de yapılması gerekmektedir.

Bizim için bu projede bir kanser hastamızı ziyaretiniz, ona küçük bir tebessümünüz bile çok önemlidir. Sizlerden bu konuda desteklerinizin devamını bekliyoruz. Onların mutluluğuna destek olmakla aslında sizler kendi mutluluğunuzu da sağlamış oluyorsunuz.

Dernek olarak yaptığımız çalışmalarla özellikle kanser konusunda insanları bilinçlendirmeye ve kanserli hastalara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kanser hastalarının en aza indiği bir ülkede hep birlikte yaşamayı umut ediyoruz.”

Geceye Fırtına Kolbastı ekibi damgasını vurdu ve gençler gönüllerince eğlendiler. Lösemili hasta ve hasta yakınlarıyla birlikte pasta kesildi. Toplanılan yardımlar ise hastaların ailelerine takdim edildi.

006 003

IMG_4833 IMG_4814 IMG_4819 IMG_4824 IMG_4817

IMG_4838 IMG_4860 IMG_4859 IMG_4844 111 IMG_4853 005 IMG_4855 5 IMG_4813 IMG_4856

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın