İrfanlı Mahallesi Doğalgaza Kavuştu

Yazar: - 06 Mayıs 2014 Kategori: Haber
02

Of İlçe merkezinin 2013 yılında doğalgazı kullanmaya başlamasıyla birlikte doğalgaz boru geçişini bekleyen İrfanlı Mahallesi, Mayıs ayının ilk haftasında doğalgazına kavuştu.

Of Belediye binası önünde Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nun doğalgaz hattı üzerine kürekle toprak atmasıyla birlikte İrfanlı mahallesine doğalgaz geçişi sağladın. Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Sarıalioğlu, ilçenin dörtte üç seviyesinde doğalgaz kullanımına hazır olduğunu söyleyerek, “İlçemizde doğalgazın alt yapısı büyük bir oradan tamamladı. Fakat buna rağmen istenilen seviyede kullanım maalesef olmamıştır.” dedi.

Doğalgazın yaygınlaşması durumunda Of İlçesinin temiz bir havaya kavuşacağını iddia eden Sarıalioğlu, “İlçemizde doğalgaz kullanımı ne kadar yaygınlaşırsa o kadar temiz bir havaya sahip olacağız. Aynı zamanda ekonomik olarak büyük bir kazancın da önünü açacaktır. Hem ekonomik hemde hava kirliliğinin ortadan kalkması ilçemiz için büyük bir kazanç olacaktır.” diyerek vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Sarıalioğlu, “Biz özellikle vatandaşlarımızdan şunu rica ediyoruz; Bir an evvel binalarını mantolasınlar ve doğalgaza geçsinler. Belediye olarak biz onların her türlü yanındayız. Ne destek gerekiyorsa yapmaya hazırız.” diye ifade etti.

Ülkenin henüz 4 vilayetinde olmayan doğalgazın Of İlçesinde olmasının çok büyük bir nimet olduğunu belirten Sarıalioğlu, “Bu konuda emeği geçen Başta Sayın Başbakanımıza ve bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

Başkan Sarılioğlu’nun konuşmasından sonra söz alan Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, doğalgazın ilçemiz açısında çok büyük bir nimet olduğunu iddia ederek, “Trabzon ilimizin ortahisar ilçesinin bir kısmının haricinde 18 ilçenin hiçbir tanesinde doğalgaz yoktur. Hatta Trabzon merkezin dahi tamamında bu hizmet yokken Of İlçemizde olması bizim için çok büyük bir nimettir.” diyerek bu konuda emeği geçenlere teşekkür etti.

Haber/Foto: Fahri Hacıcaferoğlu

03 01

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın