Trabzon-Diyarbakır Arasında Gönül Köprüsü Kuruldu

Yazar: - 14 Mayıs 2014 Kategori: Haber
001

Vali Öz, Tamamı Trabzonspor Taraftarı Olan Diyarbakır’ın Çınar İlçesi Bağacık Köyünden İlimize Gelen 45 kişilik Heyeti Kabul Etti

            Ziyarette TSGİA D Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Genç, Bağacık Köyü Muhtarı Ömer Tunç ve 45 kişi yer aldı. Trabzon Sanayici Ve Girişimci İşadamları Derneğinin organizasyonunda Trabzon’a gelen heyeti valilikte ağırlayan Vali Öz, “Daha önce yine Diyarbakır’ın Çınar İlçesi Bağacık Köyünden çocuklarımızı misafir etmiştik. Diyarbakır’ın çiçekleri ile Trabzon’un çiçekleri ilimizde buluşmuştu. Güzel bir hava oluştu. Çocuklarımız köylerde beraber yaşadılar, aynı odayı, aynı duyguları paylaştılar. Bugün de yine o bölgeden misafirlerimizi ağırlıyoruz.

Bu birleşmeler ve buluşmalar Anadolu’ya girmemize vesile olan 1071 Malazgirt Zaferi’nden bu yana yaşanıyor. O gün olduğu gibi 1453’te İstanbul fethedildiği zaman beraberdik. 1461’de Trabzon’un fethinde, 1915’te Çanakkale Zaferinde, 1922’de Büyük Taarruz’da da beraberdik. Bu memleketi beraber kazandık, beraber yaşıyoruz. İnancımız, tarihimiz, kültürümüz bir. Çocuklarımız burada bunları yaşadılar, hissettiler. Biz her yerde bir ve beraberiz. Dolayısıyla millet olarak üzerimizde oynanan oyunlara her zaman birlik içersinde karşı durduk. Sizlerin burada olması bunun en büyük ifadesidir. Bu birlikteliğimizi daha da birbirimizi anlayarak sonsuza kadar devam ettireceğiz. Sizlere ilimize hoş geldiniz diyorum. Trabzon’un güzelliklerini yaşayarak memleketinize dönmenizi temenni ediyorum” dedi.

Trabzonspor’un geçmiş dönemlerde önemli başarılara imza attığını belirten Vali Öz, “Trabzonspor’un geçmişteki zaferini, güzelliğini, başarılarını, Anadolu’nun bir sesi olarak hep birlikte yaşadık. Buraya gelmenize vesile olan Trabzonspor’umuz, Trabzon-Diyarbakır arasında var olan gönül köprüsünün daha da güçlendirmiştir” dedi.

Bağacık Köyü Muhtarı Ömer Tunç kendilerini en iyi şekilde ağırlayan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’e ve Trabzon halkına teşekkür etti. Muhtar Tunç, ziyaretin anısına Vali Öz’e kendi isminin işlendiği ve Türk-Osmanlı-Selçuklu tarihini yansıtan çift başlı kartalın yer aldığı plaketi sunarken, Vali Öz de, Osmanlı tuğrasını yansıtan plaketi muhtara takdim etti.

002 003

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın