Çok Yeme Eyvah Deme

Yazar: - 25 Mayıs 2014 Kategori: Haber
DSC_0903

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ‘Gençlik Ve Engelliler İle Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ kapsamında düzenlenen ‘Çok Yeme Eyvah Deme’ temalı yürüyüş etkinliğine katıldı.

Ayasofya Kavşağı’ndan Beşirli istikametine doğru yapılan yürüyüşe Vali Öz’ün yanı sıra eşi Rukiye Öz, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Köksal Hamzaoğlu, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Tabip Odası üyeleri, Kamu Yararlı İşitme Ve Konuşma Engellileri Derneği, bisikletçiler ve vatandaşlar katıldı.

Sağlıklı bir yaşam için beslenme ve sporun önemine dikkat çeken Vali Öz,  “7′den 77′ye tüm vatandaşlarımızdan sağlıklı bir yaşam için bol bol yürümelerini istiyoruz. Hareket edelim ki sağlıklı ve mutlu olalım” dedi.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Köksal Hamzaoğlu da, Sağlık Bakanlığının 2014 yılını sağlıklı yaşam ve hareket yılı ilan etmesinin ardından her ay düzenli olarak bu aktiviteyi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Obezite, kalp damar hastalıkları, yüksek tansiyon, şeker hastalıkları bazı kanserlerin gelişiminde rolü vardır. Obezitenin artmasına neden olan en büyük etken ise hareketsiz yaşamdır. Yapılan araştırmalara göre ülkemizdeki bireylerin yüzde 72’si günlük fiziksel aktivite yapmıyor. Oysa fiziksel aktivite sağlık korunmasında büyük rol oynuyor.

Her ayın son Pazar günü yaptığımız bu yürüyüş ile toplumsal bilincin oluşmasına katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın