Üsküdar’dan Van’a İyilik Köprüsü

Yazar: - 11 Kasım 2014 Kategori: Haber
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“İşimiz Sadece İyilik” anlayışıyla yardım çalışmalarını sürdüren Deniz Feneri Derneği ‘100 bin çocuk üşümesin’ diye iyilik köprüleri kuruyor.

Üsküdarlı gençler Van’daki kardeşleri üşümesin diye hediyelerini Deniz Feneri Derneği aracılığıyla ulaştırdılar.

İstanbul Üsküdar Ak Parti Gençlik Kolları üyeleri Van’ın Edremit ilçesi Mülk köyünde eğitim gören 200 öğrenciye yardım gönderdi.

Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Temsilcisi Ömer Sait Aksoy “Ülkemizin bir ucundaki genç kardeşlerimiz, kışın en çetin geçtiği illerimizden Van’daki kardeşleri için gönderdikleri bot, mont ve kırtasiye malzemeleri ile 200 çocuğun yüzünde tebessüm ve yüreğinde sevinç oluşturdu.

Biz, Doğu Anadolu Bölgesi’nde ülkemizin kilometrelerce uzaktan gelen benzeri iyiliklerini taşıyoruz yıllardır. Bu kış yine yardım ulaştırmamız gereken çok sayıda yoksul insan var. Kışa sobasız, yakacaksız, mont ve botsuz girmek üzereler. Havalar soğumaya başlar başlamaz birçok ilde gerekli yardım malzemelerinin dağıtımını yaptık. Lakin yardım yapılması gereken daha çok sayıda ihtiyaç sahibi ailemiz ve çocuğumuz var. Hedefimiz “Çocuklar Üşümesin” anlayışıyla 100 bin çocuğa mont ve bot ulaştırmakİnanıyoruz ki Üsküdarlı gençler, başka çok sayıda gencimize ilham kaynağı olacaktır. Deniz Feneri Derneği olarak yoksullar adına iyiliksever kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.”

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın