OF’TA KUTLANDI

Yazar: - 23 Kasım 2017 Kategori: Haber
ofta kutlandı

13-19 Kasım tarihleri arasında kutlanmakta olan Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında Of Halk Kütüphanesi’nde bir etkinlik düzenlendi.

OF’TA KUTLANDI

Hafta nedeniyle düzenlenen hikaye yarışmasına Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu öğrencilerinden 17 tanesi katıldı. Benim Hikayem adı altında kendi hikayelerini yazan öğrenciler, eserlerini Of Halk Kütüphanesinde sergilediler. Serginin açılışını  Kaymakamımız Eyüp Fırat ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İdris Kabahasanoğlu birlikte kestiler.

6 öğrenciye hediye

Toplamda 17 öğrencinin katıldığı yarışmada 6 öğrencinin yazdığı hikaye ödüle layık görüldü. Dereceye giren Bulcay İclal Yılmaz, Erva Özbektaş, Ecrin Baş, Efna Korkmaz, Hamza Alak ve Özge Aygüneş hediyelerini Kaymakam Eyüp Fırat ve diğer daire amirlerinin elinden aldılar.Yarışmadan ve ortaya çıkan eserlerden son derece memnun kaldığını ifade eden Kaymakam Eyüp Fırat, hikaye yazan 17 öğrenciyi ağırlamak için makamına davet etti.

Çocuklarımıza kitap alışkanlığı kazandırıyoruz

Kütüphane Müdürü Ferhan Özdemir etkinlik ile ilgili olarak yaptığı açıklamda; “Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza kitabı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak ve hayal dünyalarını pekiştirmek, anne, baba ve öğretmenlere çocukları için kitap seçme imkanı sağlamak üzere Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nı kutluyoruz” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın